Logo

Niepubliczne Przedszkole Językowe
PROMYK w Szczecinie


     Rozmiar: 984 bajtówPowrót

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA


Dni Morza w "Promyku"

Dni Morza w Promyku", które tradycyjnie obchodzone są w lipcu rozpoczął Teatr z Krakowa ze spektaklem o przygodach Pirata Alonzo.


TYDZIEŃ I - Zabawa z Neptunem w ogrodzie przedszkolnym


TYDZIEŃ II - Poznajemy kraje Europy. Prezentacja tańców charakterystycznych dla każdego kraju:

  • 2 latki - Włoska "Tarantela"
  • 3 latki - Francuski "Cancan"
  • 4 latki - Grecka "Zorba"
  • 5 latki - Taniec hiszański
  • 6 latki - Angielski taniec z parasolkami


Zakończenie roku przedszkolnego 2009/2010

W czerwcu dzieci z wszystkich grup świętowały uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Z tej okazji każda z grup przygotowała specjalnie dla rodziców program artystyczny oparty o to, czego dzieci nauczyły się w minimonym roku przedszkolnym. Najbardziej rozbudowany i wzruszający występ przedstawiła grupa "starszaków", która od 01.09.2010r. rozpocznie naukę w szkole.


Tydzień Dziecka w PN "Promyk"

Na początku czerwca w ramach tygodnia dziecka, jak co roku Przedszkole Niepubliczne "Promyk" przygotowało wiele atrakcji dla swoich przedszkolaków. W pierwszy dzień dzieci podziwiały niesamowity występ magika, który odwiedził nasze przedszkole. Kolejnego dnia, dzieci uczestniczyły w dniu sportu, a trzeci dzień upłynął przedszkolakom pod hasłem "Dnia Małego Artysty", dzieci poznawały wówczas nowe techniki plastyczne.


Dzień Mamy i Taty

W dniach 19 - 26 maja 2010 r. w "Promyku" obchodziliśmy bardzo ważną uroczystość, Święto Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały dla rodziców piękne występy.


Święto Konwalii

Dnia 15 maja 2010r. dzieci z najstarszej grupy z "Promyka" przy ul. Grodzkiej, zaprezentowały się na deskach Amfiteatru Szczecińskiego w ramach Święta Konwalii (Dzień Przedszkolaka). Starszaki wystąpiły w dwóch układach wokalno-tanecznych do piosenek: "Wierny przyjaciel" i "Strasznie lubię tańczyć z deszczem".


Bajka pt. "O Rysiu, który dzieci chronił"

Dnia 14 maja nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa, który przedstawił spektakl o tygrysie Rysiu, który uczył dzieci, jak należy prawidłowo przechodzić przez ulice. Dzieciom spektakl bardzo sie podobał.


"Szpital Pluszowego Misia"

30 kwietnia nasze przedszkole zmieniło się w szpital. Pacjentami były misie, lalki i inne zabawki. Pomocy udzielali im studenci medycyny. Wykonywali pluszakom badania, wystawiali recepty i zalecenia by dzieci codziennie przytulały swoje misie. Akcja ma na celu ukazanie dzieciom jak działa szpital i oswojenie ich z badaniami i lekarzami. Akcję "Szpital Pluszowego Misia" patronuje Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny.


Turniej wiedzy o zdrowiu

Dnia 29 kwietnia w Przedszkolu Niepublicznym "Promyk" przy ulicy Grodzkiej odbył się Turniej Wiedzy o Zdrowiu dla pięciolatków z trzech filii "Promyka". Celem konkursu była edukacja dzieci poprzez zabawę w zakresie wiedzy o zdrowiu i higienie. Celem dodatkowym była integracja dzieci z trzech przedszkoli. Dzieci wspaniale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: pani dyrektor Helena Grzywacz, pani wicedyrektor Bernadetta Łukojć, oraz gość specjalny - lekarz stomatolog pani dr n. med. Barbara Stawska. Dzięki życzliwości jury wszystkie grupy zajęły pierwsze miejsce. Każde przedszkole otrzymało dyplom, pamiątkowy puchar oraz wiele nagród rzeczowych.


Zajęcia otwarte w grupie 3-latków

31 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 3 -letnich. Na początku dzieci zaprezentowały rodzicom inscenizację przygotowaną na Pierwszy Dzień Wiosny. Następnie wspólnie z rodzicami wykonywały dekoracje wielkanocne: koszyczki na pisanki, wielkanocne kurczaki z włóczki, baranki z masy solnej oraz piękne kolorowe pisanki. Na koniec spotkania dzieci nauczyły rodziców piosenki "Zając malowany". Spotkanie przeprowadzone przez mgr Agatę Kowalczyk minęło w przyjemnej, świątecznej atmosferze, a efekty pracy były po prostu olśniewające.


Dzień Wiosny

21 marca powitaliśmy wiosnę. Każda grupa przygotowała krótki program artystyczny, wierszyki, piosenki i przedstawienia. Następnie wszyscy wybrali się do ogrodu przedszkolnego pożegnać Marzannę Zimową Pannę.


Pogotowie Teatralne

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję poznać zasady bezpieczeństwa oraz numery alarmowe na przedstawieniu zorganizowanym przez szczecińskie pogotowie teatralne pt. "W co się bawić?". 5 i 6 latki oglądały występ 23 lutego, zaś 3 i 4 - latki - 04 marca. W nagrodę za wspólną zabawę dzieci dostały kolorowanki, których ilustracje przypominały o wszystkim czego dzieci nauczyły się podczas spektaklu.


Przedstawienie pt. "Królowa Zima"

Dnia 5 lutego przedszkolaki obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Królowa Zima" przygotowane przez nauczycielki PN "Promyk". Historia Bolka i Lolka, którzy trafili do mroźnej krainy bardzo wszystkich zainteresowała, a oprawa muzyczna i dekoracje dodały całości magicznego charakteru. Dzieci nagrodziły swoje panie gromkimi brawami.


Pleciuga

W lutym dzieci z "Promyka" wybrały się do Pleciugi. Maluszki były w teatrze 18 lutego na przepięknej bajce "O rycerzu Pryszczycerzu", starsze dzieci obejrzały 12 lutego "Trzy bajki o smoku".


Pożegnanie Jennifer

Dnia 29 stycznia dzieci z naszego przedszkola pożegnały Jennifer Liu - studentkę z Nowej Zelandii, która gościła w naszym przedszkolu przez ostatnie 3 miesiące. Jennifer najwięcej czasu spędziła w grupie 4-latków, jednak zdążyły ją polubić dzieci ze wszystkich grup. Wspólnie z nimi uczestniczyła ona w zajęciach języka angielskiego, oraz imprezach przedszkolnych. Dzieci w związku z ostatnim dniem Jennifer w Polsce, przygotowały dla niej niespodziankę. Każda z grup zaprezentowała po dwie piosenki w języku angielskim. Ponadto przedszkolaki podarowały Jennifer własnoręcznie przygotowane prezenty. Uściskom i podziękowaniom nie było końca. Jennifer bardzo podobały się zarówno występy, jak i prezenty. Dziękowała za moc pozytywnych doznań, jakie otrzymała w naszym przedszkolu.


Dzień Babci i Dziadka

W dniach 19 - 29 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały swoim gościom program artystyczny przygotowany specjalnie na Dzień Babci i Dziadka. Były wiersze, piosenki i inscenizacje. Mali aktorzy wzbudzili podziw wśród zaproszonych gości. W czasie spotkania panowała miła i wzruszająca atmosfera. Było to spotkanie o szczególnie rodzinnym charakterze, pełne ciepła i serdeczności. Na koniec dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty.


Bal karnawałowyZajęcia otwarte w grupie 6-latków

21 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 6 - letnich. Na początku dzieci wprowadziły rodziców w temat zajęć rozwiązując zagadkę. Następnie wspólnie z rodzicami wykonywały postać z jasełek, w którą się wcielą na przedstawieniu. Na koniec spotkania wszyscy uczyli się pastorałki "Wesoła nowina". Zajęcia, które przeprowadziły panie: mgr Bernadetta Łukojć oraz mgr Alicja Zielińska - Kotwica minęło w przyjemnej, świątecznej atmosferze.


Zajęcia otwarte w grupie 5-latków

17 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5 - letnich. Na początku dzieci wprowadziły rodziców w temat zajęć rozwiązując zagadki świąteczne oraz krzyżówkę. Potem wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby choinkowe: świeczniki, choinki z makaronu, pomarańcze z goździkami oraz bombki z cekinami. Po skończonej pracy dzieci nauczyły rodziców pastorałki "Weseli Anieli". Spotkanie przeprowadzone przez mgr Monikę Konieczną oraz mgr Alicję Zielińską - Kotwicę minęło w przyjemnej, świątecznej atmosferze, a efekty pracy były po prostu olśniewające.

Zajęcia otwarte w grupie 3-latków

14 stycznia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 3 - letnich przeprowadzone metodą ruchu rozwijającego. Metoda Weroniki Sherborne jest metodą niewerbalną, która poprawia komunikację dziecka z otoczeniem, uaktywniając "język ciała i ruchu". Dzięki tym ćwiczeniom, dziecko uczy się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czuje się swobodnie i nie obawia się otoczenia. Dziecko staje się też bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, uczy empatii. Celem zajęć było ukazanie rodzicom założeń metody. Zajęcia przeprowadziły mgr Agata Kowalczyk oraz mgr Katarzyna Czaja. Jak widać na zdjęciach, zarówno dzieci jak i rodzice bardzo dobrze się bawili.


Wystawa szopek w Zamku Książąt Pomorskich

Dnia 1 grudnia dzieci z grupy IV i V były pierwszymi gośćmi wystawy najpiękniejszych współczesnych szopek krakowskich, która znajduje się w Sali Elżbietańskiej szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Szopki o dużych rozmiarach przypominały najpiękniejsze zabytki Krakowa. Zachwyciły bogatą kolorystyką i niezwykła dekoracyjnością. Wyjątkowa była również galeria postaci pojawiająca się w formie figurek umieszczonych na wszystkich kondygnacjach szopek. Na wystawie dzieci obejrzały także XIX - wieczne zabawki z Muzeum Bajka w Kudowie. Wszystkie eksponaty bardzo się dzieciom podobały.


"O Romusiu i Emilce i zielonej koniczynce"

Dnia 17 listopada przedszkole odwiedził teatr "Pacuś" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt. "O Romusiu i Emilce i zielonej koniczynce". Była to opowieść promującą zachowania proekologiczne. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały bajkę, a także chętnie brały udział we wspólnym śpiewaniu.


Wizyta Św. Mikołaja

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci z radością powitały długo oczekiwanego gościa. Jak co roku dzieci z każdej grupy przedstawiły Mikołajowi bogaty program artystyczny. Dzieci śpiewały, tańczyły i mówiły wierszyki przygotowane specjalnie na tę okazję, a w nagrodę dostały przepiękne prezenty. Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.


Jasełka

Grudniową tradycją w "Promyku" są Jasełka, wystawiane przez grupę dzieci 6 - letnich. W tym roku odbyły się one 22 grudnia. Częścią przedstawienia było wspólne śpiewanie pastorałek: jedną zaśpiewali rodzice sześciolatków, drugą zaś - w języku angielskim, panie.


Andrzejki

30 listopada, w Wigilię Świętego Andrzeja, dzieci z "Promyka" bawiły się na zabawie Andrzejkowej. Po krótkim programie artystycznym, wprowadzającym przedszkolaków w świat czarodziejów i wróżek, dzieci dowiedziały się, co może je czekać w niedalekiej przyszłości.


Wizyta w SP Leonarda Piwoni

16 listopada starszaki z ul. Grodzkiej odwiedziły prywatną Szkołę Podstawową Leonarda Piwoni. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych,gdzie wykonały pracę ciepłymi barwami pt. "Jesienne drzewo". Przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach sportowych, pokonały tor przeszkód, grały w piłkę nożna i wykonywały rzuty do kosza. Następnie starszaki obejrzały przedstawienie pt."Krasnal i jesień" w wykoniu uczniów klas II i III i wysłuchały utworów w wykonaniu chóru szkolnego.


"Szewczyk Dratewka"

Dnia 27 października, dzieci obejrzały spektakl pt "Szewczyk Dratewka" przygotowany przez teatr "Pacuś" z Krakowa. Artyści przedstawili historię biednego młodzieńca, który po wielu przygodach znalazł szczęście u boku pięknej panny z wieży. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przedstawienie, a także chętnie brały udział we wspólnym śpiewaniu.


Halloween Party

W ostatni dzień października w naszym przedszkolu odbyło się Halloween Party. W "Promyku" tego dnia nie zabrakło duchów i czarownic za które wcieliły się dzieci z najstarszej grupy. Młodsze przedszkolaki ubrały tego dnia jednakowe kolory ubrań - każda grupa odznaczała się swoim kolorem. Nastrój tworzyły wykonane przez dzieci lampiony z wydrążonych dyń, które pięknie zdobiły przedszkole. Podczas Haloween Party na dzieci czekało mnóstwo konkursów z nagrodami. Nie zabrakło też wspólnych tańców i śpiewów, tradycyjnie w języku angielskim. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.


Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, szczególnie dla dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Nasze trzylatki przeżyły ją 21 października. Mimo wielkiej tremy przedstawiły one piękny program artystyczny, który został nagrodzony przez rodziców i zaproszonych gości gromkimi brawami. W nagrodę Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaka Promyka przez dotknięcie ramienia specjalnym ołówkiem. Na znak przyjęcia dziecka do grona prawdziwych przedszkolaków, każdy z milusińskich otrzymał pamiątkowy dyplom i misia. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, zarówno dla dzieci jak i rodziców.


"Bal na zamku"

01 października, sześciolatki wzięły udział w balu zorganizowanym na cześć księżniczki Naomi - dziewczynki chorej na serce, rezydentki szczecińskiego hospicjum. Bal odbył się na Zamku Książąt Pomorskich i został zorganizowany w ramach programu "Spełniamy marzenia". Imprezę poprowadzili aktorzy z "Pogotowia teatralnego".


"Swawolny konik polny"

01 września, z okazji rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego, nauczycielki "Promyka" przygotowały dla dzieci przedstawienie kukiełkowe pt. "Swawolny konik polny". Opowieść o zabawnym koniku polnym spodobała się wszystkim dzieciom, co widać było po oklaskach, którymi nagrodzeni zostali aktorzy.


Wakacje w "Promyku"

Tradycją już jest, że w lipcu nasze przedszkole bawi się realizując program Edukacji Morskiej. W tym roku 1 lipca rozpoczęliśmy go spektaklem pt "Legenda o bursztynie", który to wprowadził dzieci w tematykę marynistyczną, jak i pokazał, skąd w naszym morzu znajdują się bursztyny. Natomiast, w pierwszym tygodniu lipca dzieci poznawały pracę marynarza oraz uczyły się o różnych rodzajach statków. Wykonały również w swoich grupach przepiękne statki. Dwulatki zbudowały niebieską łódź, trzylatki przepiękną łódź w kolorach złotym i srebrnym. Czterolatki na wystawie zaprezentowały dwie prace: piękny parowiec, oraz statek pasażerski. Pięciolatki postanowiły wspólnie zbudować makietę portu jachtowego. Grupa sześciolatków na wystawie zaprezentowała tratwę. 17 lipca wszystkie dzieci z ul. Grodzkiej wybrały się na morską wyprawę śladami wielkiego podróżnika Ferdynanda Magellana. Podczas różnych zabaw dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o jego przygodach, jak również zdobyły wiele nowych umiejętności niezbędnych marynarzom. Wszyscy świetnie się bawili.


© Projekt Elżbieta Kinasz - Stolcman
Aktualizacja strony 2006/2008: Katarzyna Anders
Liczba odwiedzin: